Ilmoittautuminen perusopetuksen ensimmäiselle luokalle

Ilmoittautumisaika ekaluokalle syksyllä 2021 ja aamu- ja iltapäivätoimintaan on 1. - 14.2.2021. Ekaluokalle ilmoittautuminen tehdään Wilma -ohjelmalla sähköisesti ja aamu- ja iltapäivätoimintaan Daisy -ohjelmalla.
Syksyllä 2021 ensimmäisen luokan aloittavat vuonna 2014 syntyneet lapset. Ilmoittautuminen tapahtuu sähköisesti.
Ensimmäiselle luokalle ilmoittaudutaan Wilma -ohjelmalla. Vanhemmat, joilla on jo tunnukset Wilma -ohjelmaan, saavat Wilma viestillä ohjeet ilmoittautumiseen. Ja vanhemmat, joilla ei vielä ole tunnusta ohjelmaan, tulevat saamaan joko postitse tai päivähoidon kautta kirjeen, jossa on ohjeet tunnusten tekemiseen ja tietoa ensimmäiselle luokalle ilmoittautumisesta. Ilmoittautumisaika on 1.-14.2.2021.
Aamu- ja iltapäivätoimintaan lukuvuodelle 2021-2022 ilmoittautumisaika on 1.-14.2.2021. Ilmoittautuminen tehdään Daisy -ohjelmalla. Asiasta tiedotetaan henkilökohtaisesti tulevien 1. ja 2. luokan sekä erityisen tuen päätöksen saaneiden oppilaiden vanhempia Wilma tai Daisy viestillä.
Ohjeet APIP-toimintaan hakuun löytyvät myös sivuiltamme, Koululaisten aamu- ja iltapäivätoiminta (pdf)
Ohje Wilmatunnuksien luontiin (pdf)
Lisätietoja antavat
Miia Hämäläinen 044 4691 377 (1.lk)
Maaru Lapinoja 044 4691 297 (aamu-ja iltapäivätoiminta)